Categorías: 07 - Julio, Fiestas

Fecha: 20 al 23 de Julio.

santiagoceares2012-1024x768

Programación:

Vienres 20 de Xunetu/Viernes 20 de Julio

20:00 H Entamu del festexu nel Parque de Los Pericones de Ciares

Anunciu de la festividá al cargu de D. Xurde Moran

Comienzo de las fiestas en el parque de Los Pericones de Ceares

Pregón realizado por D. Xurde Morán.

21:00 H Apertura de la barraca nel prau de la romería.

Se abre la barraca en el prado de las fiestas.

22:00 H Baille-verbena al pie de les orquestes “Distritu Xoven” y Discu Móvil

Baile-verbena junto a las orquestas “Distrito Xoven” y Disco Móvil.

Sábadu 21 de Xunetu/Sabado 21 de Julio

12:00 H Ufrienda floral polos difuntos del añu na cruz de piedra.

Ofrenda floral por los fallecidos en el año en la cruz de piedra.

12:30 H Sesión vermouth en Los Pericones.

Sesión vermouth en Los Pericones.

17:30 H Partíu de fútbol nel Campu la Cruz de Ceares

Partido de fútbol en el Campo la Cruz de Ceares

19:30 H Actuación de gaita y tambor, vencíos pola Fundación Municipal de Xovellanos.

Actuación de gaita y tambor, cedidos por la Fundación Municipal de Jovellanos.

21:00 H Discu móvil na carpa de la fiesta.

Disco móvil en la carpa de la fiesta.

22:00 H Baille-verbena coles orquestes Nueva Banda” y “Mercés Ben-Salah” y Discu Móvil.

Baile-verbena con las orquestas “Nueva Banda” y “Mercedes Ben-Salah” y Disco Móvil.

Domingu 22 de Xunetu/Domingo 22 de Julio

10:00 H Lanzamiento de voladores.

Lanzamiento de voladores.

11:00 H Pasacais tradicional xunto´l grupu “La Flor de Xaranzaina”, nos que desfilarán los neños, neñes ya adultos vistíos d´asturianu.
Pasacalles tradicional acompañados del grupo “La Flor de Xaranzaina”, en los que desfilarán los niñ@s y adultos con trajes típicos asturianos.

12:30 H Celebración de la misa nel campu de la Ilesia de San Andrés de Ciares, con música tradicional asturiana y oficiada pol párrocu D. José Luis Montero Álvarez.

Celebración de la misa en el campo de la Iglesia de San Andrés de Ceares, con música tradicional y oficiada por el párroco D. José Luis Montero Álvarez.

13:30 H Procesión con Santiago xunto´l grupu folklóricu “La Flor de Xaranzaina”.

Procesión con Santiago y el grupo folklórico “La Flor de Xaranzaina”.

14:00 H Sesión vermouth en Los Pericones.

Sesión vermouth en Los Pericones.

15:00 H Gran Corderada nel prau del festexu.

Gran Corderada en el prado de las fiestas.

18:00 H Xuegos Infantiles autóctonos entamaos por “El Llar”.

Juegos Infantiles autóctonos organizados por “El Llar”.

19:30 H Chocolatada con churros pa neños y neñes de baldre.

Chocolatada con churros gratis para niñ@s.

22:00 H Baille-verbena cola orquesta “Sonora Real” y Discu Móvil.

Baile-verbena con la orquesta “Sonora Real” y Disco Móvil.


Llunes 23 de Xunetu/Lunes 23 de Julio

Día del Sociu/Día del socio

18:00 H Xira campestre. Entrega del bollu y la botella de vinu pa los socios de l´A. VV. “La Cruz de Ciares”.

Jira campestre. Reparto del bollo y de la botella de vino entre los socios de la A. VV. “La Cruz de Ceares”.

Taller Floral pa Neños y Neñes d´ente 7 y 12 años, entamáu pola Floristería “Manuela”.

Taller Floral para niñ@s de edades entre 7 y 12 años, organizado por la Floristería “Manuela”.

20:00 H Concursu Gastronómicu a base de postres típicos asturianos . La hora llinde d´entregar los postres sedrá les 19:30 H.

Concurso Gastronómico de postres típicos asturianos. La hora límite para recoger los postres son las 19:30 h.

21:00 H Entrega de premios ,trofeos y galardon de l’Asociacion.

Entrega de premios y trofeos.

22:00 H Baille-verbena cola orquesta “Distritu Xoven” y Discu Móvil.

Baile-verbena con la orquesta “Distrito Xoven” y Disco Móvil.

00:00 H Desgustación de baldre de sangría de sidra y de vinu.

Degustación gratuita de sangría de sidra y de vino.

02:00 H Final del festexu y zarramos.

Fin de las fiestas y cerramos.

Comenta la fiesta en Facebook

Para escribir un comentario visita nuestro foro http://foro.asturiasdefiesta.es/viewtopic.php?t=3741

Los comentarios del foro

puppis
Correcion del programa,el oficial es este:

Fiestas del barrio de Ceares en el prao de Los Pericones:

Programa de les fiestes de Santiago Apóstol 2012
A.VV. “La Cruz de Ciares”

[b:2k4lnrx2]Vienres 20 de Xunetu/Viernes 20 de Julio[/b:2k4lnrx2]

[b:2k4lnrx2]20:00 H Entamu del festexu nel Parque de Los Pericones de Ciares[/b:2k4lnrx2]
Anunciu de la festividá al cargu de D. Xurde Moran
Comienzo de las fiestas en el parque de Los Pericones de Ceares
Pregón realizado por D. Xurde Morán.
[b:2k4lnrx2]21:00 H Apertura de la barraca nel prau de la romería.[/b:2k4lnrx2]
Se abre la barraca en el prado de las fiestas.
[b:2k4lnrx2]22:00 H Baille-verbena al pie de les orquestes “Distritu Xoven” y Discu Móvil[/b:2k4lnrx2]
Baile-verbena junto a las orquestas “Distrito Xoven” y Disco Móvil.

[b:2k4lnrx2]Sábadu 21 de Xunetu/Sabado 21 de Julio[/b:2k4lnrx2]

[b:2k4lnrx2]12:00 H Ufrienda floral polos difuntos del añu na cruz de piedra.[/b:2k4lnrx2]
Ofrenda floral por los fallecidos en el año en la cruz de piedra.
[b:2k4lnrx2]12:30 H Sesión vermouth en Los Pericones.[/b:2k4lnrx2]
Sesión vermouth en Los Pericones.
[b:2k4lnrx2]17:30 H Partíu de fútbol nel Campu la Cruz de Ceares[/b:2k4lnrx2]
Partido de fútbol en el Campo la Cruz de Ceares
[b:2k4lnrx2]19:30 H Actuación de gaita y tambor, vencíos pola Fundación Municipal de Xovellanos.[/b:2k4lnrx2]
Actuación de gaita y tambor, cedidos por la Fundación Municipal de Jovellanos.
[b:2k4lnrx2]21:00 H Discu móvil na carpa de la fiesta.[/b:2k4lnrx2]
Disco móvil en la carpa de la fiesta.
[b:2k4lnrx2]22:00 H Baille-verbena coles orquestes Nueva Banda” y “Mercés Ben-Salah” y Discu Móvil.[/b:2k4lnrx2]
Baile-verbena con las orquestas “Nueva Banda” y “Mercedes Ben-Salah” y Disco Móvil.

[b:2k4lnrx2]Domingu 22 de Xunetu/Domingo 22 de Julio[/b:2k4lnrx2]

[b:2k4lnrx2]10:00 H Lanzamiento de voladores.[/b:2k4lnrx2]
Lanzamiento de voladores.
[b:2k4lnrx2]11:00 H Pasacais tradicional xunto´l grupu “La Flor de Xaranzaina”, nos que desfilarán los neños, neñes ya adultos vistíos d´asturianu.[/b:2k4lnrx2]
Pasacalles tradicional acompañados del grupo “La Flor de Xaranzaina”, en los que desfilarán los niñ@s y adultos con trajes típicos asturianos.
[b:2k4lnrx2]12:30 H Celebración de la misa nel campu de la Ilesia de San Andrés de Ciares, con música tradicional asturiana y oficiada pol párrocu D. José Luis Montero Álvarez.[/b:2k4lnrx2]
Celebración de la misa en el campo de la Iglesia de San Andrés de Ceares, con música tradicional y oficiada por el párroco D. José Luis Montero Álvarez.
[b:2k4lnrx2]13:30 H Procesión con Santiago xunto´l grupu folklóricu “La Flor de Xaranzaina”.[/b:2k4lnrx2]
Procesión con Santiago y el grupo folklórico “La Flor de Xaranzaina”.
[b:2k4lnrx2]14:00 H Sesión vermouth en Los Pericones.[/b:2k4lnrx2]
Sesión vermouth en Los Pericones.
[b:2k4lnrx2]15:00 H Gran Corderada nel prau del festexu.[/b:2k4lnrx2]
Gran Corderada en el prado de las fiestas.
[b:2k4lnrx2]18:00 H Xuegos Infantiles autóctonos entamaos por “El Llar”.[/b:2k4lnrx2]
Juegos Infantiles autóctonos organizados por “El Llar”.
[b:2k4lnrx2]19:30 H Chocolatada con churros pa neños y neñes de baldre.[/b:2k4lnrx2]
Chocolatada con churros gratis para niñ@s.
[b:2k4lnrx2]22:00 H Baille-verbena cola orquesta “Sonora Real” y Discu Móvil.[/b:2k4lnrx2]
Baile-verbena con la orquesta “Sonora Real” y Disco Móvil.

[b:2k4lnrx2]Llunes 23 de Xunetu/Lunes 23 de Julio
Día del Sociu/Día del socio[/b:2k4lnrx2]

[b:2k4lnrx2]18:00 H Xira campestre. Entrega del bollu y la botella de vinu pa los socios de l´A. VV. “La Cruz de Ciares”.[/b:2k4lnrx2]
Jira campestre. Reparto del bollo y de la botella de vino entre los socios de la A. VV. “La Cruz de Ceares”.
[b:2k4lnrx2]Taller Floral pa Neños y Neñes d´ente 7 y 12 años, entamáu pola Floristería “Manuela”.[/b:2k4lnrx2]
Taller Floral para niñ@s de edades entre 7 y 12 años, organizado por la Floristería “Manuela”.

[b:2k4lnrx2]20:00 H Concursu Gastronómicu a base de postres típicos asturianos . La hora llinde d´entregar los postres sedrá les 19:30 H[/b:2k4lnrx2].
Concurso Gastronómico de postres típicos asturianos. La hora límite para recoger los postres son las 19:30 h.
[b:2k4lnrx2]21:00 H Entrega de premios ,trofeos y galardon de l'Asociacion.[/b:2k4lnrx2]
Entrega de premios y trofeos.
[b:2k4lnrx2]22:00 H Baille-verbena cola orquesta “Distritu Xoven” y Discu Móvil.[/b:2k4lnrx2]
Baile-verbena con la orquesta “Distrito Xoven” y Disco Móvil.
[b:2k4lnrx2]00:00 H Desgustación de baldre de sangría de sidra y de vinu.[/b:2k4lnrx2]
Degustación gratuita de sangría de sidra y de vino.
[b:2k4lnrx2]02:00 H Final del festexu y zarramos.[/b:2k4lnrx2]
Fin de las fiestas y cerramos.

AsturiasdeFiesta.es en Facebook