Fecha: 21 al 26 de Julio.
Categorías: 07 - Julio, Fiestas

PROGRAMA

MARTES 21 XUNETU / MARTES 21 DE JULIO

12:00   ENTAMU’L FESTIVAL / APERTURA DEL FESTIVAL Apertura del Festival a cargo de Autoridades / Aniciu´l Festival con delles Autoridaes. Palacio de Valdecarzana.

16:00 a 20:00  AMUESA PINTURA/ EXPOSICIÓN DE PINTURA “ASTURIES DE MIS DESAMORES” LUIS TABOAD. Palacio de Valdecarzana

19:00 CELTES N’EL ATRIO AUCKLAND & DISTRICT P.B. NUEVA ZELANDA. CC EI Atrio

19:15 PASUCÁIS/PASACALLES AUCKLAND & DISTRICT P.B. NUEVA ZELANDA. C/Cámara

19:30 CELTES N’EL PARCHE AUCKLAND & DISTRICT P.B. NUEVA ZELANDA. Plaza de España

19:30 PREBA VINOS DE CANGAS Y EL SO AMIESTU COL QUESU ASTURIANU Y LES LLAMBIONAES / CATA DE VINOS DE CANGAS Y SU MARIDAJE CON QUESOS ASTURIANOS Y DULCES (Hai d’apuntase enantes en / inscripciones en aqui)
Juan Manuel Redondo Losada.  Enólogo y Pte. de  denominación de origen protegida Cangas Svetlana Stoycheva.  Mi Pastelería Chiquitita. Queseros artesanos de Asturias

20:00     PASUCÁIS/PASACALLES AUCKLAND & DISTRICT P.B NUEVA ZELANDA. Plaza de España, C/ San Francisco, C/ Galiana, Plaza del Carbayedo

20:30     XANES, TRASGOS Y NUBEROS CAMILLE LEVECQUE, BRETAÑA AUCKLAND & DISTRICT P.B. NUEVA ZELANDA. Plaza del Carbayedo

22:30 BARDOS DEL MUNDU CELTA. TONADA, ASTURIES RUBEN TAMARGO     LA XANINA D’AVILES LUIS “El Camionero»

  • JOSE LUIS “El Presi”
  • LOYO DE C’ANTONIN
  • ROBERTO SELGAS
  • MANUEL ARENAS
  • MANUEL PENDÁS
  • ADOLFO CAMPÍN
  •  J. ANTONIO GLEZ. “Cantu la Vara”
  • SERGIO EL CAÑU
  •  LUCIA ROJO
  • GUILLERMO BRAVO
  • ALBA BRAVO
  • ANTONIO ESTEBAN (gaiteru)
  • AJO (gaiteru)

PROGRAMA MIÉRCOLES 22 XUNETU / MIÉRCOLES 22 DE JULIO

11:00 a 14:00  AMUESA PINTURA/ EXPOSICIÓN DE PINTURA “ASTURIES DE MIS DESAMORES” LUIS TABOADA. Palacio de Valdecarzana

12:30  CELTES N’EL ATRIO AUCKLAND & DISTRICT P.B. NUEVA ZELANDA     CC EI Atrio

12:45  PASUCÁIS/PASACALLES AUCKLAND & DISTRICT P.B. NUEVA ZELANDA     C/Cámara

13:00 CELTES N’EL PARCHE AUCKLAND & DISTRICT P.B. NUEVA ZELANDA     Plaza de España

16:00 a 20:00 AMUESA PINTURA/ EXPOSICIÓN DE PINTURA “ASTURIES DE MIS DESAMORES” LUIS TABOADA  Palacio de Valdecarzana

19:00  CELTES N’EL ATRIO ISLE OF CUMBRAE P.B. ESCOCIA CC EI Atrio

19:15     PASUCÁIS/PASACALLES ISLE OF CUMBRAE P.B. ESCOCIA   C/Cámara

19:30 CELTES N’EL PARCHE ISLE OF CUMBRAE P.B. ESCOCIA    Plaza de España

19:45     PASUCÁIS/PASACALLES ISLE OF CUMBRAE P.B. ESCOCIA  Plaza de España, C/ San Francisco, C/ Galiana,
Plaza del Carbayedo

20:15     PAISES CELTAS AUCKLAND & DISTRICT P.B NUEVA ZELANDA Plaza del Carbayedo

22:30   DRUIDAS DEL MUNDU CELTA RUBEN ALBA (Gaiteru) ISLE OF CUMBRAE P.B. ESCOCIA   Plaza del Carbayedo

PROGRAMA JUEVES 23 XUNETU / JUEVES 23 DE JULIO

11:00 a 14:00  AMUESA PINTURA/ EXPOSICIÓN DE PINTURA “ASTURIES DE MIS DESAMORES” LUIS TABOADA Palacio de Valdecarzana

12:30 CELTES N’EL ATRIO ISLE OF CUMBRAE P.B. ESCOCIA CC EI Atrio

12:45  PASUCÁIS/PASACALLES ISLE OF CUMBRAE P.B. ESCOCIA  C/Cámara

13:00 CELTES N’EL PARCHE ISLE OF CUMBRAE P.B. ESCOCIA  Plaza de España

13:00 CONCIERTU D’ARPA CELTICA / CONCIERTO DE ARPA CÉLTICA CAMILLE LEVECQUE BRETAÑA

16:00 a 20:00     AMUESA PINTURA/ EXPOSICIÓN DE PINTURA “ASTURIES DE MIS DESAMORES” LUIS TABOADA     Palacio de Valdecarzana

19:00 CELTES N’EL ATRIO AUCKLAND & DISTRICT P.B. NUEVA ZELANDA CC EI Atrio

19:15     PASUCÁIS/PASACALLES AUCKLAND & DISTRICT P.B. NUEVA ZELANDA    C/Cámara

19:30   CELTES N’EL PARCHE AUCKLAND & DISTRICT P.B. NUEVA ZELANDA Plaza de España

19:45     PASUCÁIS/PASACALLES AUCKLAND & DISTRICT P.B. NUEVA ZELANDA Plaza de España, C/ San Francisco,
C/ Galiana, Plaza del Carbayedo

20:15     PAISES CELTAS INNOVA IRLANDa   Plaza del Carbayedo

22:30    NUECHE CELTA LA BANDINA TURCIPIÉ   Plaza del Carbayedo

PROGRAMA VIENRES 24 XUNETU / VIERNES 24 DE JULIO

11:00 a 14:00   AMUESA PINTURA/ EXPOSICIÓN DE PINTURA “ASTURIES DE MIS DESAMORES” LUIS TABOADA Palacio de Valdecarzana

12:30     CELTES N’EL ATRIO INNOVA IRLANDA CC EI Atrio

12:45     PASUCÁIS/PASACALLES INNOVA IRLANDA    C/Cámara

13:00     CELTES N’EL PARCHE INNOVA IRLANDA Plaza de España

16:00 a 20:00     AMUESA PINTURA/ EXPOSICIÓN DE PINTURA “ASTURIES DE MIS DESAMORES” LUIS TABOADA     Palacio de Valdecarzana

19:00     CELTES N’EL ATRIO ISLE OF CUMBRAE P.B. ESCOCIA  CC EI Atrio

19:15     PASUCÁIS/PASACALLES ISLE OF CUMBRAE P.B. ESCOCIA  C/Cámara

19:30   CELTES N’EL PARCHE ISLE OF CUMBRAE P.B. ESCOCIA Plaza de España

19:45     PASUCÁIS/PASACALLES ISLE OF CUMBRAE P.B. ESCOCIA  Plaza de España, C/ San Francisco, C/ Galiana,
Plaza del Carbayedo

20:15     PAISES CELTAS PELEPAU. GALICIA    Plaza del Carbayedo

22:30   NUECHE CELTA MOSQUERA CELTIC BAND* CASTILLA LA MANCHA/GALICIA
*ESPECTACULO MUSICAL “OUTLANDER” (músicos, cantantes, bailarines y bandas de gaitas)
*COLABORACIONES ESPECIALES:
– AUCKLAND & DISTRICT P.B. NUEVA ZELANDA
– ISLE OF CUMBRAE P.B. ESCOCIA
– INNOVA IRLANDA
– PELEPAU GALICIA ESBARDU ASTURIES
Plaza del Carbayedo

PROGRAMA SABADO 25 XUNETU / SABADO 25 DE JULIO

12:30     CELTES N’EL ATRIO INNOVA IRLANDA  CC EI Atrio

12:45     PASUCÁIS/PASACALLES INNOVA IRLANDA  C/Cámara

13:00     CELTES N’EL PARCHE INNOVA IRLANDA Plaza de España

16:00 a 20:00     AMUESA PINTURA/ EXPOSICIÓN DE PINTURA “ASTURIES DE MIS DESAMORES” LUIS TABOADA     Palacio de Valdecarzana

19:00     CELTES N’EL ATRIO D. DE POBLADURA DE PELAYO GARCÍA C. Y LEON    CC EI Atrio

19:00     CELTES N’EL ATRIO L’ESPERTEYU ASTURIES Plaza de España

19:15     PASUCÁIS/PASACALLES D. DE POBLADURA DE PELAYO GARCÍA C. Y LEON    C/Cámara

19:30     PASUCÁIS INTERCÉLTICU/ DESFILE INTERCÉLTICO Plaza de España, C/ San Francisco, C/ Galiana, Plaza del Carbayedo

20:15 PAISES CELTAS G.F. L’ESPERTEYU. L’ENTREGU DANZANTES DE POBLADURA DE PELAYO GARCÍA. LEON  Plaza del Carbayedo

23:00   LLUNA CELTA ASTURIS Y AVILES (Teatro) ASTURIES XUACU AMIEVA (Gaita Asturiana) ASTURIES FERNANDO MOSQUERA (Gaita Gallega) GALICIA ISLE OF CUMBRAE (Pipe Band) ESCOCIA DANZANTES DE POBLADURA PELAYO GARCÍA (Danza de Palos) CASTILLA Y LEON ESCUELA DANZA MIRIAM CHAMORRO Y MONICA NÚÑEZ (D. Moderna) ASTURIES CAMILLE LEVECQUE (Arpa Celta) BRETAÑA ESBARDU (Música y Danza) ASTURIES RUBEN TAMARGO (Tonada) ASTURIES INNOVA (Ireland Dancers) IRLANDA AUCKLAND & DISTRICT (Pipe Band) NUEVA ZELANDA

CORVERA D’ASTURIES

18:30     AMUESA FOLCLOR CELTA/MUESTRA DE FOLKLORE CELTA AUCKLAND & DISTRICT PIPE BAND NUEVA ZELANDA INNOVA IRLANDA B.G. CORVERA D’ASTURIES ASTURIES G.B. TRADICIONAL DE CORVERA ASTURIES

20:00     PASUCÁIS/PASACALLES Parque de la Marzaniella Centru Social de Trasona

20:00     AMUESA FOLCLOR CELTA/MUESTRA DE FOLKLORE CELTA AUCKLAND & DISTRICT PIPE BAND NUEVA ZELANDA INNOVA IRLANDA B.G. CORVERA D’ASTURIES ASTURIES G.B. TRADICIONAL DE CORVERA ASTURIES. Trasona

PROGRAMA DOMINGO 26 XUNETU / DOMINGO 26 DE JULIO

11:00 a 14:00     AMUESA PINTURA/ EXPOSICIÓN DE PINTURA

“ASTURIES DE MIS DESAMORES” LUIS TABOADA     Palacio de Valdecarzana

20:15    PIESLLE FIA 2014/ CLAUSURA FIA 2014

ALCUENTRU DE PAISES CELTAS. EL ENCUENTRO EL SUAÑU CELTA. LAS BANDERAS Y LOS HIMNOS
ENANTES LA GRIESCA. ANTES DE LA BATALLA EL TRUNFU LOS PAISES CELTES. LA DESPEDIDA

  • ESBARDU  ASTURIES
  • SLE OF CUMBRAE P.B. ESCOCIA
  • CAMILLE LEVECQUE BRETAÑA
  • INNOVA IRLANDA
  • DANZANTES DE POBLADURA PELAYO GARCÍA C. Y LEON
  • AUCKLAND & DISTRICT P.B. NUEVA ZELANDA

EL RAMU. MEZCLA DE CULTURAS Plaza del Carbayedo

21:30    EL PIESLLE/EL CIERRE Plaza del Carbayedo

Comenta la fiesta en Facebook

Para escribir un comentario visita nuestro foro http://foro.asturiasdefiesta.es/viewtopic.php?t=9218

AsturiasdeFiesta.es en Facebook